V januári sa diváci RTVS môžu tešiť na dvojporciu seriálových hitov súčasnosti. Už 5. januára o 22.05 h uvedli prvý diel seriálu Príbeh služobníčky, ktorý bude vysielať na Dvojke každú sobotu večer.

Po skončení Príbehu služobníčky budú môcť diváci sledovať nové časti II. série seriálu Babylon Berlín.

Dva Zlaté glóbusy, osem cien Emmy a mnoho ďalších ocenení – Príbeh služobníčky patrí medzi seriálovú senzáciu ostatných rokov. Seriál je adaptáciou rovnomenného románu kanadskej spisovateľky Margaret Atwoodovej.

Príbeh služobníčky získal mnoho medzinárodných ocenení, najmä za najlepší hraný seriál a herecký výkon Elisabeth Moss, v hlavnej úlohe služobníčky.

Výpravný seriál vykresľuje dystopickú a nie príliš vzdialenú budúcnosť republiky nazývanej Gileád, ktorá vznikla na území USA.

Spoločnosť sa zmieta v kríze spôsobenej ekologickými katastrofami, v dôsledku ktorých ľudstvo trpí na neplodnosť.

Gileád je totalitná a teokratická republika s vlastnou vládou, armádou, zákonmi i hierarchiou.

Ženy v nej definitívne stratili svoju slobodu a postavenie. Tie, ktoré mali v minulosti deti, boli vzaté do zajatia za účelom reprodukcie s cieľom zachrániť ľudstvo. Stali sa z nich služobníčky.

Jednou z nich je aj June Osborne, ktorá sa však odmieta zmieriť s tým, že jej gileádska armáda zobrala dcéru i manžela a jej jedinou úlohou v Gileáde je porodiť dieťa.

Nevzdáva sa a jej cieľom je nájsť svoju dcéru, manžela a utiecť z krajiny preč.

O autorovi

Nechaj odkaz

Vaš email nebude verejný