Simulovaných Študentských volieb Prezidenta SR sa zúčastnilo 156 škôl z každého samosprávneho kraja.

Ak by v marcových prezidentských voľbách volili stredoškoláci, za hlavu štátu by zvolili kandidátku Zuzanu Čaputovú. Získala by 38,72%.

Na druhom mieste by skončil Robert Mistrík so ziskom 14,73 %, za ním na treťom mieste by sa umiestnil Marian Kotleba s 10,23 percentami.

S veľkým odstupom by na druhom mieste skončil Robert Mistrík a na treťom Marian Kotleba.

Vyplýva to z výsledkov simulovaných prezidentských volieb, ktoré medzi študentmi stredných škôl realizovalo občianske združenie Pre stredoškolákov.

Zdroj: studentskevolby.sk

Výsledky v jednotlivých krajoch ukazujú, že by tiež najviac hlasov od študentov stredných škôl získala Zuzana Čaputová.

Druhý najvyšší počet hlasov vo väčšine krajov získal Robert Mistrík. Výnimkou sú Banskobystrický, Žilinský a Trenčiansky kraj. Tam na druhom skončil Marian Kotleba z extrémistickej ĽSNS.

Hlasovalo takmer 30 000 študentov

Priemerná účasť v komunálnych Študentských voľbách bola 53 %, spracovaných bolo 26 429 hlasovacích lístkov.

V Študentských voľbách Prezidenta SR si študenti stredných škôl a gymnázií, vo veku pätnásť a viac rokov, skúsili volenie samotné, zasadanie vo volebnej komisii alebo organizáciu volieb samotných.

Študentské voľby, ktoré simulovali prvé kolo prezidentských volieb, prebehli od 11. do 15. februára 2019 na vopred zaregistrovaných školách po celom Slovensku.

Simulovaných Študentských volieb Prezidenta SR sa zúčastnilo 156 škôl z každého samosprávneho kraja, odovzdaných a spracovaných bolo 108 platných zápisníc.


Zdroj: Prefer.sk, studentskevolby.sk

Titulná foto: Zuzana Čaputová/Facebook

O autorovi

Nechaj odkaz

Vaš email nebude verejný