Richard Müller, Katarína Koščová, Slovenský komorný orchester, Folklórna skupina Javorníček a viacero zborov z celého Slovenska vystúpia v sobotu 4. mája na Koncerte pre Martinu a Jána v Gregorovciach pri Prešove.

Koncert sa uskutoční na prvé výročie plánovaného sobáša Martiny Kušnírovej a Jána Kuciaka.

Slovenský komorný orchester pod vedením Ewalda Danela otvoril Pohodu 2018 koncertom, venovaným Jánovi a Martine. S podobným programom sa predstaví aj v Gregorovciach.

V jeho podaní zaznejú vrcholné diela baroka, romantizmu i súčasnej slovenskej hudby – Vivaldiho Štyri ročné obdobia, Musica slovaca od Ilju Zeljenku a Dvořákove Biblické piesne, počas ktorých sa k Warchalovcom pridajú zbory z celého Slovenska, vrátane domáceho zboru Gregos. TASR o tom informoval PR manažér agentúry Pohoda Festival Anton Repka.

Okrem nich sa predstavia Katarína Koščová, Folklórna skupina Javorníček z Hvozdnice, obce susediacej so Štiavnikom, odkiaľ pochádzal Kuciak.

Hlavným protagonistom bude Richard Müller, ktorý v Gregorovciach zahrá hodinový koncert s kapelou v zložení Juraj Kuchárek (bicie), Peter Markuljak (gitary), Martin Gašpar (kontrabas), Michal Žáček (dychové nástroje) a Martin Wittgruber (klávesy).

Podujatie sa začne o 14.00 svätou omšou v miestnom Kostole Narodenia Panny Márie. Samotný koncert bude od 17.00 na neďalekom futbalovom ihrisku. Súčasťou akcie budú aj vizuálne diela, sochu Spojili nás vystavia Martin Dzurek a Jano Vajsábel, inštaláciu Nezabudneme bude realizovať Michal Kačmár.

Z prešovskej hlavnej stanice bude od 13.00 h do Gregoroviec a späť premávať kyvadlová doprava.

„Koncert v deň prvého výročia plánovanej svadby Martiny a Jána má v sebe symboliku stretnutia, v ten deň sa prostredníctvom nich mali spojiť dve rodiny. Veríme, že podujatie spojí veľa ľudí, ktorým záleží na našej krajine. Chceme si pripomenúť týchto dvoch mladých ľudí a zdôrazniť, že nezabudneme na príčinu ich smrti. Chceme tiež vyjadriť spolupatričnosť s ich rodinami a so všetkými, ktorých táto tragická udalosť spojila v úsilí meniť Slovensko k lepšiemu,“ povedal o plánovanom koncerte pre médiá Michal Kaščák.

Okrem Pohody sa na akcii podieľajú klub Stromoradie a obec Gregorovce.


Zdroj: Prefer.sk, PR festival Pohoda

Foto: Facebook/Pohoda festival

Nechaj odkaz

Vaš email nebude verejný