V apríli tohto roku otvorí svoje brány Voayer GALLERY. Je to prvá galéria na svete so stálou expozíciou skutočných nahých ľudí.

Bude sa nachádzať priamo v srdci Prahy na Václavskom námestí a zážitky bude svojim návštevníkom poskytovať na celom štvrtom podlaží Domu módy.

Autorom myšlienky otvoriť takúto galériu je Slovák Mário Petreje, ktorý zorganizoval v Prahe a Bratislave už niekoľko kontroverzných výstav skutočných nahých žien i mužov.

„Už pred prvou výstavou som mal myšlienku vytvoriť priestor, v ktorom by ľudia obdivovali prirodzenú krásu ľudského tela. No keďže som nemal paniaze a ani skúsenosti, rozhodol som sa uskutočniť výstavy skutočných nahých ľudí,“ prezrádza autor kontroverzných výstav.

„V priebehu dvoch rokov som zorganizoval 5 výstav v dvoch krajinách, ktore navštívili tisíce nadšených Ľudí. Vystavilo sa v nich viac ako 155 ľudí. A hoci dokopy trvali výstavy len 15 dní, v čistote výstavnom čase to bolo iba 90 hodín. A to je pre skutočný životný zážitok naozaj veľmi málo času. Preto svoje brány už 5. 4. 2019 otvorí Voayer GALLERY,“ vysvetľuje Petreje.

Galéria, ktorú budú môcť navštíviť iba ľudia starší ako 18 rokov, bude otvorená od utorka do nedele. Každý deň bude zostavený zo štyroch výstavných vstupov. Každý bude trvať 90 minút a rovnako ako na výstavách, tak aj v galérii bude každý deň vystavených sedem nových ľudí.

Petreje však umožňuje aj návštevníkom, aby vystavili aj sami seba.

„Počítam s tým, že rovnako ako na výstavách, tak aj v galérii sa nájdu odvážni návštevníci, ktorí sa budú chcieť stať exponátom. Myslíme samozrejme aj na nich a bude tu pre nich vždy pripravené miesto,“ hovorí Mário Petreje.

Vstupenka do galérie bude stáť 550 českých korún. V priestore bude možné fotografovať a návštevníci sa budú môcť niektorých exponátov aj dotýkať.

Priestory Voayer GALLERY si tiež budete môcť prenajať aj na súkromné akcie, Petreje tam plánuje organizovať aj ďalšie zaujímavé podujatia.

„Hlavná ponuka však vždy bude o ľuďoch a pre ľudí. Pretože slogan galéria znie: Ľudia sú umením,“ vysvetľuje autor a dodáva: „Nemajte očakávania, lebo budete sklamaní. Stačí prísť s otvorenou mysľou a  s otvorenozds mysľou a o skutočne životný zážitok sa postaráme.“


Zdroj: Prefer.sk

Foto: Róbert Hruboš

O autorovi

Nechaj odkaz

Vaš email nebude verejný