Kultová kapela KARPINA má novú pesničku. Volá sa Biomatky a uťahuje si zo súčasných trendov biopotravín a neočkovania detí.

Autorom textu novej skladby je Peter Deák, hudbu zložili Peter Deák a gitarista Samuel Blecha. Bratislavská skupina stihla k piesni nakrútiť aj videoklip, v ktorom sa predviedla v staronovej zostave. Novinku predstaví KARPINA v premiére naživo 18. apríla na Štupel Feste v bratislavskom MMC!

Skupina KARPINA je známa svojim čiernym humorom. V novom singli si tentokrát zobrala na paškál „Biomatky“.

„Pri tvorbe textu ma inšpirovala dnešná situácia, ktorá za posledné roky panuje v spoločnosti. Internetové diskusie na témy biopotravín či nezaočkovania detí ma vždy veľmi pobavia. Mnohé matky si za posledné roky o sebe myslia, že sú niečo špeciálne, čo ich oprávňuje tým ,,otravovať“ svoje okolie. Rozmáha sa nám tu kojenie na verejnosti, propagácia pôrodov doma a spochybňovanie moderného zdravotníctva. Tým ohrozujú nielen svoje dieťa, ale aj seba. Keď začne ísť o život, tak nakoniec sa volá sanitka. Ale to už potom na internete nenapíšu,“ vysvetľuje Peter Deák.

K novinke stihli už chalani z KARPINY nakrútiť aj klip. Autorom námetu je Peter Deák. Režírovali ho Peter Deák a NIKO. Strih si zobral na starosť NIKO a za kameru sa postavil GZA. Postprodukčné práce má na konte Martin Kolejak.

VIDEO: Klip ku skladbe Biomatky

„Klip sme nakrúcali v skúšobni skupiny KARPINA. Práca išla hladko a bez problémov. Plán sme splnili na 120 percent. Presne podľa našich predstáv. Najťažšie na tomto klipe bolo postaviť steny z aparátov MARSHALL. To sme sa fakt fyzicky namakali,“ smeje sa Peter Deák.

V novom klipe sa KARPINA predstavila v obnovenej zostave, ktorú tvoria Peter Deák – spev, Peter Guláš – basgitara, Samuel Blecha – gitara, Adam Vajner – gitara, Achilleas Sdoukos – gitara a Viktor Gieci – bicie.

„Pri predchádzajúcich gitaristoch sa prejavila tzv. únava materiálu. Nebaví ma robiť hudbu s ľuďmi, na ktorých vidím, že ich to už vôbec nebaví. Vtedy strácam záujem a unavuje ma každá skúška. S príchodom nových členov nastala v kapele úplne iná atmosféra, znamenal invenciu a záujem o spoločnú vec. Jednoducho nový vietor do plachiet. Myslím si, že v novej zostave KARPINA svojich fanúšikov tento rok veľmi milo prekvapí. Máme pripravené nové piesne, a videoklipy, ktoré postupne budeme dávať na verejnosť,“ teší sa Peter Deák.

Bratislavská kapela KARPINA vznikla v roku 1989 z bývalých členov skupín Zóna A a Mladé rozlety. Pre jej angažované skladby ju v minulosti viackrát cenzurovali.Pozornosť si získala textami pesničiek, no najmä kontroverznou „titulkou“ k albumu „Prievidza“.


Zdroj: Prefer.sk, NK Factory

Foto: Karpina

O autorovi

Nechaj odkaz

Vaš email nebude verejný