Pieseň Poďme Spolu Vpred zahrá kapela ICONITO na koncertnom turné v rámci Majstrovstiev sveta v hokeji po celom Slovensku.

Kapele ICONITO sa podaril neuveriteľný kúsok! Hudobnící si splnili sen a do klipu k novej skladbe Poďme Spolu Vpred si pozvali hokejové legendy Richarda Lintnera, Róberta Petrovického, Jozefa Stümpela, Richarda Zedníka, Rastislava Pavlikovského, Michala Handzuša, Jána Lašáka a Rastislava Staňu.

Chalani z ICONITA v novinke tvrdia, že „Kým si my sami nebudeme stáť v ceste, niet pre nás prekážok“ a vyzývajú, že našim hokejistom treba fandiť stále, bez ohľadu na výsledky.

Na svete je nová hokejová hymna. Slovenská skupina ICONITO predstavuje novú skladbu Poďme Spolu Vpred, ktorú venovala našej hokejovej reprezentácii. Hudbu aj text skladby má na konte líder kapely Kristián Dufinec. Producentom je Igor Timko.

„Už dávnejšie v minulosti mala kapela ICONITO možnosť vytvoriť športové hymny a to najmä pre domáce kluby z Michaloviec. Čerešničkou na torte však pre nás stále bolo vytvoriť pieseň, venovanú našej hokejovej reprezentácii. S hokejom sme pochopiteľne ako iní hrdí Slováci hokejovej republiky vyrastali. Hlavným odkazom piesne je pochopiteľne súdržnosť v zmysle textu – ktorý sa objaví na záver:

„Kým si my sami nebudeme stáť v ceste, niet pre nás prekážok.“ Preto netreba nikdy nič ani nikoho zatracovať. Mnoho ľudí nášmu teamu neverí, no najdôležitejšie je to aby verili oni sami v seba. Treba fandiť stále, bez ohľadu na výsledky a treba veriť“, vysvetľuje s úsmevom líder kapely ICONITO Kristián Dufinec.

Videoklipy kapely sú tradične pod taktovkou speváka Kristiána Dufinca, ktorý si zobral na starosť námet, scenár aj réžiu.

Klip Poďme Spolu Vpred sa nakrúcal na štyroch miestach počas štyroch dní – Zimný hokejový štadión v Piešťanoch, kde počas prípravy pre MS v hokeji trénovala reprezentácia, v jaskyni Čertova Pec pri Radošine a vo Vysokých Tatrách.

Jeden efektný záber vznikol na ZŠ Alexandra Dubčeka na Dlhých Dieloch v Bratislave. V klipe hviezdia slovenské hokejové legendy, ale aj mladá generácia hráčov a súčasná reprezentácia menovite Matúš Sukeľ, Adam Liška, Mário Grman, Dávid Gríger a Andrej Košarišťan.

„Je to až priam neuveriteľné – uvedomil som si to počas nakrúcania, keď chalani prišli oblečení v dresoch, ktoré sme im dali vyrobiť. Ako malý chlapec som bol jeden z mnohých, ktorí ku ním vzhliadali. O 17 rokov po zisku Majstra sveta tam s nimi stojíte a tentokrát to nie je tréner Ján Filc či František Hossa, ale vy, kto ich režíruje a oni hrajú podľa vás. Úžasný a výnimočný pocit. Samozrejme nebyť toho, aby uverili myšlienke a pristúpili na nakrúcanie – nemali by sme nič. Prvým osloveným bol Richard Lintner, s ktorým sa poznáme dva roky a cez neho som potom spoznal ostatných chalanov. Kľúčovým bolo stretnutie s Majkou Demitrovou, na tom sme sa s Rišom a Petrasom zhodli, že to musí vedieť. Ďakujeme jej a rodičom Pavla Demitru za podporu myšlienky vytvorenia tohto videa,“ vyznal sa Kristián Dufinec.

Na klipe spolupracoval skvelý tím ľudí na čele s Cube Art Pictures, Michigan Creative Factory, Cyber Gods a Think Production, ktorí zastrešili výrobu.

Pieseň Poďme Spolu Vpred predstaví kapela na koncertnom turné v rámci Majstrovstiev sveta v hokeji po celom Slovensku. Pieseň vychádza rovnako tak v dvoch verziách ako CD singel.

„Zahráme sedem koncertov v šiestich mestách – tie prvé dva sú v Košiciach vo fan zóne organizovanej mestom Košice v amfiteátri už v prvý deň turnaja 10.5. Ten zvyšok je vo fan zónach organizovaných Slovenským zväzom ľadového hokeja v mestách Poprad, Nitra, Martin, Trenčín a Banská Bystrica. Pochopiteľne program a interpréti sú rôzni, my sme si však naše koncerty pomenovali vlastným turné, kde nosnou piesňou bude práve hymna Poďme spolu vpred venovaná Slovenskému Teamu,“ uzatvára Kristián Dufinec.

ICONITO Poďme Spolu Vpred TOUR 2019

10.5.2019 Košice Amfiteáter

12.5.2019 Banská Bystrica Fan Zóna

18.5.2019 Nitra Fan Zóna

18.5.2019 Martin Fan Zóna

20.5.2019 Trenčín Fan Zóna

25.5.2019 Poprad Fan Zóna


Zdroj: Prefer.sk

O autorovi

Nechaj odkaz

Vaš email nebude verejný