Medzinárodná Balónová fiesta Košice tohto roku napísala svoj 26. ročník.

(Fotogalériu z podujatia nájdete na konci článku)

„S veľkou radosťou konštatujeme, že bol úspešný, nakoľko sme absolvovali 4 krásne vyhliadkové lety skupiny balónov a očarujúce nočné nafukovanie balónov,“ povedala pre Prefer.sk PR manažérka podujatia Diana Hežel.

Let balónom absolvovalo 101 pasažierov, kotvený let balónom 308 detí. Fiestové mestečko v areáli Technickej univerzity Košice so svojim programom zaujalo tisícky návštevníkov, ktorí prišli do Košíc aj z iných miest Slovenska.

Či to boli kotvené lety balónom, walk-in balloon, festival bábkových divadiel Virvar, vystúpenia študentov Konzervatória Timonova 2 Košice, policajné ukážky s KR PZ Košice alebo aj hasičské auto.

Na svoju úplne prvú fiestu zavítal práve do Košíc balón špeciálneho tvaru – nový a krásny gepard HUGO. Zaujal nielen návštevníkov priamo v areáli TUKE, ľudí, ktorí ho videli na oblohe, ale získal si obrovskú pozornosť médií.

Huga v Košiciach patrične pokrstili a zaželali mu veľa šťastia na jeho plavbe vzduchom i svetom.

Okrem Huga nad mestom lietal aj domáci klaun Bruno a po rokoch sme vytiahli aj legendárnu VSŽ-tku, jeden z prvých špeciálov vyrobených v brnenskej dielni Kubíček Balloons.

Balónová fiesta v Košiciach má so svojim 26. ročníkom aj novú skúsenosť, médiami interpretovanú ako „požiar v balóne“.

Došlo k prepáleniu obalu balóna v jeho spodnej časti, čo sa občas stane a to predovšetkým pri hromadných štartoch, ktoré sú o veľa náročnejšie ako individuálne štarty balónov.

Nikto sa nezranil, pasažieri absolvovali štandardný let balónom, po pristátí v Družstevnej nad Hornádom boli šťastní a vyslovili želanie opäť letieť balónom, s tým istým pilotom.

Pre nás ako organizátorov podujatia je to nová skúsenosť, ale aj potvrdenie, že dôraz na prípravu a profesionalitu našich pilotov a posádok je najlepším predpokladom zvládnuť aj náročné situácie.

Organizátori fiesty, spoločnosť ADS ballooning, s.r.o. Košice a Balón klub Košice, ďakujú všetkým partnerom, ktorým záleží na udržaní tradičného košického podujatia, a ktorí aj tohto roku prispeli k jeho zachovaniu.

Podujatie podporili – Technická Univerzita v Košiciach, Letisko Košice, Slovenská sporiteľňa a.s., Hi-Reklama, Mazda H a H, Gemor Fashion, Bábkové divadlo v Košiciach, Probugas, Dolphin, Lietajúci pivovar Ikkona, Hotel Lesanka, a hlavní mediálni partneri Rádio Košice, TV Košice a Košice Online.

Podujatie sa koná pod záštitou Mesta Košice, v spolupráci s oblastnou organizáciou cestovného ruchu – Visit Košice a Ministerstva Dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

K zorganizovaniu podujatia prispel aj veľvyslanec Holandského kráľovstva na Slovensku Henk Cor van der Kwast.

Fotogaléria z podujatia:


Zdroj: Prefer.sk, Diana Hežel

Foto: Peter Hlinka, Dáša Popovičová

O autorovi

Nechaj odkaz

Vaš email nebude verejný