Pasívne fajčenie. S týmto výrazom sa stretli už mnohí z nás. Hádam je málo takých, ktorí o tomto fenoméne nevedia nič. Ale pasívne pitie?! Áno, už je aj to.

Americkí vedci totiž dokázali, že existuje oprávnene aj taký jav, ktorý možno označiť ako pasívne pitie. Nie je však potrebné vysvetľovať si ho doslovne. Neznamená to, že keď teraz niečo vypijeme, náš kamarát abstinent, ktorý sedí vedľa, bude odrazu „zošľahaný“…

Na základe celonárodného prieskumu v USA z roku 2015 bolo totiž zistené a potvrdené, že dokonca každý piaty dospelý Američan, čo predstavuje približne 53 miliónov ľudí, každý rok utrpí nejakú ujmu práve v dôsledku nadmerného pitia alkoholu niekoho iného.

Medzi takéto úhony možno zarátať napríklad poškodenie, či znehodnotenie majetku, obťažovanie, ktoré bolo uvádzané najčastejšie, ale aj fyzická agresivita, dôsledky z jazdy pod vplyvom alkoholu, finančné či rodinné problémy…

Zaujal ma však samotný názov tohto javu, ktorý zrejme nie je príliš výstižný. Aj keď, na druhej strane, zasa ponúka mnohé variácie pre vlastnú interpretáciu a nie menej aj „ľudovú tvorivosť“.

V tejto súvislosti mi napadlo, či by mohlo existovať aj niečo ako „pasívny sex“. Skrátka, niekto si vedľa vás užíva, vy sedíte doma pred televízorom, či pred počítačom, alebo si čítate knihu a… zrazu vás vystrie v kŕči, lebo zažívate orgazmus odvedľa.

Alebo… pasívny zisk. Váš sused robí ako strhaný, berie všetky nadčasy, morí sa v práci ako otrok a zrazu… „cink“! Jeho výplata sa objaví na vašom účte. Milá pasivita…

Alebo tiež… čo ja viem?! Dajme tomu, pasívna hnačka.

Zjete za tri hrste kyslej kapusty a jednu čerstvú cibuľu, zalejete to kyslým mliekom, dotlačíte sa ešte dvoma jablkami a na dôvažok si s chuťou, ako dezert,  vychutnáte misku višní… O niekoľko minút sa vedľa vás doserie vaša frajerka.

Nuž, neviem-neviem, či označenie „pasívne“ je celkom presné.


Autor: Poltvin

Foto: Pixabay.com

O autorovi

Nechaj odkaz

Vaš email nebude verejný