„Hnevá ťa, že vidíš v prírode odpad a čierne skládky? Ak sa už ani ty nemôžeš pozerať na neporiadok vo svojom okolí, na špaky, obaly, plastové fľaše, ktoré ľudia hodia na zem miesto do koša, príď 21. septembra 2019 a spoločne dokážeme, že našu krajinu si musíme vážiť.“

Takto sa začína výzva mladých ľudí z celého Slovenska, ktorý sa 21. septembra v rámci iniciatívy World Cleanup Day (Svetový čistiaci deň) zapoja spolu s ďalšími ľuďmi zo 150 krajín do upratania priestoru, v ktorom žijú.

„Predstav si 300 miliónov ľudí, ktorí zbierajú odpad a zanechávajú za sebou čistú prírodu a mestá. Teraz si predstav ten skvelý pocit, keď priložíš ruku k dielu aj ty,“ pokračujú vo výzve širokej verejnosti.

Pridať sa môže prakticky ktokoľvek, a to viacerými spôsobmi. Stačí prísť na ohlásené podujatie, pridať sa k upratovaniu vo svojom okolí, alebo jednoducho stačí ísť na prechádzku okolo domu do prírody a pozbierať odpadky.

Môžete ich aj odfotiť a zdieľať verejne s hastagom #UpracmeSlovensko.

Pre mesto Martin platí, že miestom stretnutia bude parkovisko pri zimnom štadióne (súradnice: 49.075033, 18.914410 ). Odtiaľ účastníci pôjdu k rieke Turiec na stranu s horúcovodom a ďalej smerom k OC Tulip. Späť sa budú vracať po Podhájskej strane.

„Podujatie je prísne apolitické. Robíme to s dobrým úmyslom a z lásky k našej prírode, tak by sme chceli poprosiť, aby sa nikto nesnažil zvyšovať si preferencie u voličov cez túto iniciatívu,“ dodáva Tím Upracme Slovensko.

P. S.: Ak by ste sa chceli pridať do hlavného organizačného tímu, neváhajte ich kontaktovať prostredníctvom Facebooku. Každá pomocná ruka sa zíde 🙂

O autorovi

Nechaj odkaz

Vaš email nebude verejný