V košickom vydavateľstve Pectus vyšla v uplynulých dňoch nová zaujímavá kniha slovenského autora Mariána Grupača pod názvom Iný.

 

Román Iný ponúka dynamický, živý a autentický príbeh, ktorý sa začína v súčasnosti a v retrospektívnych linkách sa v úvode vracia do sedemdesiatych a deväťdesiatych rokov 20. storočia, najmä preto, aby sa čitateľ zoznámil s dvomi, na prvý pohľad obyčajnými chlapcami. Tí až takí obyčajní napokon nie sú. Michal je potomok Kubánca a Slovenky, Gregor je zase po matke Róm. Ich zjavná inakosť sa ešte znásobuje v provinčnom prostredí plnom predsudkov, kde obaja vedno vyrastajú takmer ako bratia. Úprimné priateľstvo sa však v dospelosti naruší, udalosti sa zvrtnú neočakávaným smerom. To je stále len úlomok celej životnej mozaiky dvoch blízkych ľudí, rozohrávajúcej sa na Slovensku. Príbeh dvoch mužov, ktorých životy spojila a tiež rozdelila jedna žena, prezrádza, že vždy nás môže ešte zachrániť láska. Takisto, ako nás môže poľahky zabiť.

 

Marián Grupač (1973) žije striedavo v Žiline a v Čadci. Pôsobí ako publicista a pracuje ako odborný asistent na Fakulte humanitných vied Žilinskej univerzity v Žiline. Debutoval v roku 1998 zbierkou básní Cudná noc v Paríži (Cena Rubato). Je autorom mnohých zbierok poézie či poviedok, vychádzajú mu novely, romány a odborné publikácie z oblasti literatúry. Ako textár sa autorsky podieľal na tvorbe hudobnej skupiny Arzén či punk-rockových Troch grošov.

O autorovi

Nechaj odkaz

Vaš email nebude verejný