Speváčka a herečka Barbora Švidraňová sa vracia vo veľkom štýle! Po nových autorských skladbách sa opäť predstaví na koncertných pódiách.

Červenovlasá diva spolu s bratom Šimonom “Swibidie” Švidraňom, ktorý je jej hlavným hudobným producentom a aranžérom, zahrajú 3. októbra v bratislavskom Rock Cafe. Fanúšikovia sa môžu tešiť na vlastnú tvorbu z debutového albumu Basie Frank Band, ale aj na Barborine novinky či coververzie svetových hitov!

Barbora Švidraňová predstavila tento rok tri nové autorské piesne. K skladbám „Príď domov“, „Máš čas“ a „Tu a teraz“ stihla nakrútiť aj pôsobivé videoklipy. Koncertnú sezónu odštartovala v auguste v Tepličke nad Váhom pri Žiline, kde ju pozvali na skvelé obecné slávnosti.

„Som veľmi šťastná, že sa postupne začínam vracať aj na pódium. Počas tehotenstva a materskej dovolenky som mohla aspoň tvoriť nové skladby. A teraz by som ich rada prezentovala ľuďom naživo, lebo to má vždy oveľa silnejšiu atmosféru. Prvý koncert v Tepličke nad Váhom nás veľmi pozitívne nabil a tak máme chuť opäť koncertovať. Dúfam, že v rámci jesene sa nám podarí ešte zopár takýchto komornejších koncertov usporiadať aj v iných mestách,“ plánuje sympatická Barbora Švidraňová.

Aktuálne Barbora pracuje na novej skladbe, ktorá bude mať premiéru v novembri. Bude pomalšia, vážnejšia a veľmi ženská. Nové piesne vznikajú v spolupráci s Barboriným bratom Šimonom “Swibidie” Švidraňom, s ktorým vystupuje aj na koncertnom pódiu.

„S mojím bratom sa mi spolupracuje úžasne. Neviem si predstaviť, že by niekto iný pre mňa robil aranžmány. Sme naladení na rovnakú vlnu, páči sa nám podobný štýl muziky a cítime smerovanie kapely rovnako. Šimon je veľmi húževnatý, vzdelaný a skúsený hudobník, prešiel si za svoj mladý život už hádam všetkými štýlmi a rád experimentuje. Preto sa naša muzika nedá zaradiť do jednej škatuľky, je veľmi eklektická. V podstate hráme pop, ale s veľkou dávkou jazzu, soulu, aj funku a sem-tam pritvrdíme rockovo. Hudba je o pocite, nie o žánri. A my ju cítime rovnako. Preto aj tak skvelo spolu vychádzame, a to naše súrodenecké puto len umocňuje. Sme aj výborní priatelia, takže nedám na neho dopustiť. Navzájom sa veľa od seba učíme,“ prezradila Barbora Švidraňová.

Barbora okrem vlastnej tvorby cez leto nakrútila komediálny seriál z prostredia školstva a rodičovstva pre televíziu JOJ. Teraz sa chystá koncertovať, 28. septembra vo Vinotéke Sommelier v Martine a potom 3.októbra v Rock Cafe v Bratislave.

„Na koncerte predstavíme najmä našu vlastnú tvorbu z debutového albumu Basie Frank Band a takisto moje najnovšie sólové skladby „Príď domov“, „Máš čas“ a „Tu a teraz“. Veľmi sa na to teším, pretože naživo to má úplne iný „drajf“, môžeme si viac dovoliť muzicírovať, a tak tie skladby dostávajú bohatší rozmer. Ale zahráme aj známejšie skladby, ktoré sú našou inšpiráciou, ako napríklad Amy Winehouse. Ale samozrejme trochu po našom,“ teší sa Barbora.


Zdroj: Prefer.sk, NK Factory

Foto: Archív Barbory Švidraňovej

O autorovi

Nechaj odkaz

Vaš email nebude verejný