Dve výrazné slovenské hudobné osobnosti Majk Spirit a Richard Müller sa spojili v novom songu, ktorý dostal názov Nie som tu náhodou.

(Videoklip k songu Nie som ti náhodou nájdete na konci článku)

Jeden z najsledovanejších slovenských reperov Majk Spirit napísal skladu s hlbokým posolstvom.

V refréne filozofického singlu Nie som tu náhodou si nevedel predstaviť nikoho lepšieho ako popovú hviezdu Richarda Müllera, s ktorým už viackrát spolupracoval.

„Richard je legenda, ktorú si naozaj veľmi vážim a už dávnejšie som uvažoval, že ho prizvem do nejakého songu. Keď som pripravoval môj aktuálny album nazvaný práve podľa tejto piesne, najskôr som plánoval len použiť intro z jeho piesne Kristove roky. Keďže Richardovi sa to páčilo, rozhodol som sa skúsiť to aj s týmto singlom. Myslím, že výsledok je výborný, aspoň ja som naozaj spokojný,“ uviedol pre médiá Majk Spirit.

FOTO: Marián Baláž

Skladba má už aj videoklip, ktorý režíroval Roland Wranik. Umelecký klip má nielen zaujímavý príbeh, ale je mimoriadny aj výtvarne. Postaralo sa o to štúdio Cheat v Londýne.

„Chcel som urobiť klip, ktorý bude celkom iný ako čokoľvek, čo som doteraz nakrútil. Skladba má veľmi silný text s posolstvom, že vlastne všetko je prepojené navzájom a každý dej, vec, hmota, hocičo, ovplyvňuje ďalšiu. Tak sme vytvorili tri bežné príbehy. Prvý opisuje matku, ktorá je nešťastná vo svojom aktuálnom vzťahu, druhý vojaka s obrovským egom, ktorý ubližuje iným, ale neuvedomuje si to, a posledný je príbeh utečenca. Ako sa napokon ukáže, ich životy sú navzájom prepojené. Dôležitý odkaz celého klipu je hlavne to, že hoci zažívame akokoľvek silné utrpenie, učíme sa cez to,“ vysvetlil režisér klipu.

FOTO: Marián Baláž

„Majka sledujem už dlhšie, páči sa mi to, čo robí, a keď ma oslovil na spoluprácu, rád som to prijal. Najprv ma požiadal, či by mohol použiť môj recitatív z piesne Kristove roky. Poslal mi nahrávku a bolo to veľmi dobré. Potom prišla pieseň Nie som tu náhodou. Majk napísal text, ktorý ma naozaj oslovil. Mladí ľudia vedia, čo robia a hlavne aj to, ako to majú urobiť. Hip-hop je legitímny žáner rovnako ako pop, džez, rock alebo čokoľvek iné. Nevidím dôvod, prečo by sa žánre nemali prepájať,“ doplnil k spolupráci Richard Müller.

Maj Spirit nedávno vydal svoj nový album, ktorý kritici označujú na najlepší a najvyzretejší v jeho doterajšej kariére.

Na spoluprácu tentoraz prizval viacero osobností vrátane Moniky Bagárovej, Anity Soul a Veroniky Strapkovej. Richard je z nich jednoznačne najväčšou legendou, pre ktorú je však spev v raperskej piesni zatiaľ prvou skúsenosťou.

VIDEO: Klip k songu Nie som tu náhodou:


Zdroj: Prefer.sk, propagandahouse.sk

O autorovi

Nechaj odkaz

Vaš email nebude verejný