Ďalší správny krok k ochrane našej planéty.

Sieť obchodov COOP Jednota nahrádza slamky, plastové tyčinky do uší a plastový riad vlastnej značky ekologickým variantom.

Ročne tak na produktoch vlastnej značky ušetrí prírode 40 ton plastu.

Po vyradení z predaja klasických plastových igelitiek ešte v roku 2009 a ich náhradou taškami z rozložiteľného materiálu, ide o ďalší krok šetriaci životné prostredie.

„COOP Jednota už dlhodobo presadzuje environmentálnu politiku. Klasické plastové igelitky sme vyradili z predaja a nahradili ich rozložiteľnými už pred 10 rokmi, a už niekoľko rokov ponúkame spotrebiteľom aj nákupné tašky z bio bavlny, juty či recyklovaných PET fliaš,“ povedal Branislav Lellák, vrchný riaditeľ obchodnej sekcie COOP Jednoty Slovensko.


Čítajte aj: So psom do reštaurácie vás stále nepustia. Rozhodol o tom parlament


Jednou z noviniek v celom sortimente pre zákazníkov sú aj ekologické vrecká do koša, ktoré sa vďaka špeciálnemu oxodegradovateľnému zloženiu v prírode rozložia.

V ponuke ich už má väčšina z takmer 2 200 predajní obchodného systému. Jednota kladie veľký dôraz aj na nákupné tašky, ktoré sa u Slovákov stále tešia veľkej obľube. Okrem toho, že sú zo zákona spoplatnené, všetky igelitové tašky sú výlučne z rozložiteľných materiálov.

Maloobchodná sieť ponúka zákazníkom aj alternatívu – tašky vyrobené z prírodných materiálov juty, bio bavlny či recyklovaných PET fliaš.

„Žijeme v dobe konzumu, preto vnímame ako svoju povinnosť vyvíjať aktivity smerujúce k znižovaniu záťaže prírody. Našťastie, aj spotrebitelia začínajú byť čoraz viac ekologicky orientovaní. Slovenský zákazník je však stále citlivý na cenu a nie je jednoduché úplne zmeniť jeho nákupné správanie. Snažíme sa ho preto v našich predajniach edukovať aj formou nápisov, nálepiek a bannerov,“ dodal Branislav Lellák.


Zdroj: Prefer.sk, COOP Jednota

Foto: Pixabay.com

O autorovi

Nechaj odkaz

Vaš email nebude verejný