Dvadsaťdva podnikov, jeden likér a plno zážitkov.

Na nábreží Dunaja sa v stredu predstavoval nový projekt barovej turistiky.

Bar Travel City Map je plán bratislavského centra, kde môžete nájsť tie najzaujímavejšie bratiskavské podniky a kde miešajú špeciálne drinky zo slovenského likéru Bentianna.

Hostí privítal západ slnka a výhľad na bratislavský hrad z reštaurácie Aušpic. Spevák Robo Papp, blogerka Andrea Saky či fitness tréner Tomáš Tapušík – to je len pár mien, ktoré sa pustili do svojho prvého barového maratónu, aby vyskúšali tie najzaujímavejšie drinky, ktoré si jednotlivé podniky vymysleli z horko-sladkého likéru.

Na mape, ktorá je určená prioritne pre turistov, môžete nájsť také gastro hviezdy ako Old Fashioned Bar, Baudelaire Evil Flowers Bar, The Velvet či Carnevalle. Celkovo je na mape 22 vyznačených podnikov.

„Vyberali sme len tie najlepšie podniky, ktoré stoja ta to. Ale tomu, čo zvládne všetkých 22 naraz dáme špeciálne vyznamenanie,” hovorili tvorcovia mapy so smiechom.

Zaujímavosť: Názov Bentianna má vyjadrovať poctu benediktínskym mníchom a byline Gentiana Lutea, ktorá je u nás známa ako Horec žltý. Okrem pôvodného medu a horca má v sebe Bentianne, aj 13 druhov bylín, hroznovú šťavu z tokajských odrôd a aj tokajské víno.


Zdroj: Prefer.sk

Foto: Dalibor Sumka

O autorovi

Nechaj odkaz

Vaš email nebude verejný