Košická skupina Nocadeň predstavuje novú skladbu. Novinka sa volá „Tváre“ a je predzvesťou nového štúdiového albumu.

Skladba je zaranžovaná veľmi minimalisticky, ale je silná vo svojej emócii. Rovnako jednoducho poňali chalani z Nocadeň aj videoklip a nakrútili ho takmer na jeden záber.

Vypočujte si emotívnu pieseň v podaní charizmatického Rasťa Kopinu.

Fanúšikovia košickej formácie Nocadeň sa dočkali novej skladby! Hudbu k novinke „Tváre“ zložili bratia Rasťo a Robo Kopinovci spolu, text napísal frontman Rasťo Kopina.

„Už od nášho vzniku fungujeme s bratom ako autorský tandem, takže aj pri tejto skladbe to bolo rovnaké. Hudbu sme zložili spoločne a text som urobil sám. Samozrejme, že proces tvorby sa za tie roky mení, už to nie je o skladaní v spoločnej detskej izbe, ale autorský princíp zostáva nemenný,“ hovorí líder a spevák skupiny Rasťo Kopina.

Skladba „Tváre“ bude súčasťou nového albumu kapely, ktorý by mal vyjsť už túto jeseň. Novinka je akýmsi premostením medzi predchádzajúcim albumom kapely „Pozemskí astronauti“ a novým štúdiovým počinom, na ktorom bude ešte väčší dôraz na elektroniku.

Video: Novinka Tváre od skupiny Nocadeň

“Aj keď sme v ostatných rokoch boli, pokiaľ ide o vydávanie albumov dosť aktívni, boli to iba kompilačné albumy. Takže sme boli pomerne dosť nabudení, pokiaľ ide o komponovanie nových skladieb. Chceli sme si totiž vyskúšať nejaké nové skladateľské a aranžérske postupy. Jedným z výsledkov, kam sme sa umelecky posunuli, je skladba Tváre. Tá je síce zaranžovaná veľmi minimalisticky, ale je silná vo svojej emócii. Keď sme boli v štúdiu a naspieval som ju, bolo nám okamžite jasné, že to bude „otvárak“ nového albumu, “ prezradil Rasťo Kopina. 

Takisto ako skladba, je aj videoklip spracovaný minimalisticky. Video „Tváre“ vznikalo v ateliéri Woont a režisérske kompetencie si rozdelil Rasťo Kopina s Jánom Varcholom.

„Pri našich klipoch to vždy funguje tak, že prinesiem námet, pomáham s réžiou a som aj pri záverečnom strihu. V tomto prípade však nešlo o technicky náročnú vec, takže to bola vcelku oddychová záležitosť. Ak máš okolo seba šikovných ľudí, ktorí chápu čo od nich chceš, práca sa v tom momente stáva zábavou. Do klipu Tváre sme chceli preniesť prvotnú emóciu, takže sme ho natočili takmer ako jednozáberovku,“ uzatvára Rasťo Kopina.


Zdroj: Prefer.sk, NK Factory

Foto: NK Factory

O autorovi

Nechaj odkaz

Vaš email nebude verejný